Příběh Afroditi

V roce 2000 jsem žila na Ibize a oholila jsem si své krásné dlouhé vlasy na podporu kamarádky, která měla podstoupit chemoterapii. Chtěla jsem tím ukázat, že vlasy jsou jen vlasy a že krása člověka je uvnitř. Nicméně jsem krátce poté zjistila, že mi vlasy chybí a začala jsem zjišťovat, jak je získat zpět…Tak jsem vymýšlela a zlepšovala spoje a uzlíky a různé způsoby přidělání vlasů. Díky mému vzdělání z Technické univerzity, české schopnosti improvizace a nedostatku materiálů, jsem byla schopna objevit nové cesty a metody prodlužování. Toto vedlo k vynálezu tenkých micro tunelů – zdokonalené micro ringy a také nejnovější šetrné novince Pearl&Shell.

Po úspěšném ukončení inženýrského studia jsem pokračovala ve studiu v Paříži a veškerý čas jsem trávila v obchodech s vlasy a kadeřnictvích, abych se naučila co nejvíce. Francouzské metody jsem zlepšovala, aby byly použitelné na naše jemné středoevropské vlásky. V době, kdy jsem začínala, byla v Čechách jen vlna a sem tam i chemlon v prapodivných barvách. Snila jsem o ideálním jemném vláknu. Později se objevil syntetický Kanekalon a později Asijské a Indické vlasy. Trávila jsem mnoho času v laboratořích Technické Univerzity a zkoumala, proč se některé vlasy cuchají a jiné ne. Dnes už mám tyto záhady rozluštěny. Samozřejmě, že jsem to měla všechno na hlavě 🙂 Byla jsem u začátku prodlužování vlasů v Čechách a z nutnosti vynalezla pár vylepšení.

Na mnoha místech světa od Sydney po New York jsem osobně vyzkoušela všechny nové techniky. Vlasy na trhu nebyly v kvalitě, kterou bych si představovala. Založila jsem si tedy na pár místech světa sběrná místa, kde vlasy sbírají přesně podle mých požadavků.

Stala jsem se členem elitního klubu prodejců vlasů se vstupem na uzavřené burzy vlasů v různých částech světa. Jsem zvána školit kurzy na různá místa, kde chtějí mít nejnovější technologie. S hrdostí na českou vynalézavost musím říci, že je moc hezké pozorovat, jak jsou metody prodlužování vlasů u nás vyspělé, používané vlasy kvalitní a vše je dotažené do detailu a jak to v zahraničí obdivují.

Naposledy jsem školila v Santo Domingu, Dominikánské republice. K nejzajímavějším úspěchům mé kariéry bylo pozvání letět vlasy prodloužit do Cannes a do Monaka. Kurzy školím v čtyřech jazycích.

Chtěla bych tímto poděkovat za spolupráci svým skvělým klientkám a klientům, bez niž by AFRODITI neexistovala. a také úžasným zaměstnancům, přátelům a rodině a také celebritám a Afrodité, které propůjčily svoji tvář salonu.

Jako každý podnikatel, tak i já jsem musela čelit životním výzvám, které rozhodovaly o tom, zda se udržím či nikoliv. Asi nejtěžší moment byl, když se mi během jednoho měsíce úplně převrátil život. Po dlouhé době, kdy jsem nebyla správně léčena, tak se konečně podařilo odhalit lymskou boreliózu v pokročilém stádiu, tedy v době, kdy jsem už neudržela ani skleničku. Ve stejné době mi dlouholetý dodavatel přestal dodávat vlasy a zálohy ve výši set tisíc na sběr vlasů si ponechal a zmizel. Aby toho nebylo málo, asistentka, ke které jsem měla důvěru, mě dlouhodobě podváděla a následky byly otřesné. Ve stejné době mě také potkala osobní tragédie, smrt mého přítele.

Vzhledem k tomu, že jsem zaváděla prodlužování vlasů do Čech, tak jsem měla velmi dobrou výchozí pozici, ale v některých obdobích jste zkrátka jen vděčni za to, že máte přátele, věrné zákazníky a vše, co je pevné a zůstalo. Firmu jsem tedy začala zmenšovat a dále se soustředila na kvalitu, udržitelnost a stálý kvalitní personál. Nemám největší salon, ale výkyvy recese, útoků konkurence a osobních chyb jsem překonala s jednoduchou filosofií dělat vše nejlépe. Vyplatilo se mi nehrát si s kvalitou a zákazníci se proto rádi vracejí, protože mi mohou důvěřovat a to je pro mě důležité.