Obchodní podmínky

VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup produktů na www.afroditi.cz či v obchode Afroditi Lodecká 1, Praha 1. Obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (Ing. Ivana Hanyšová , AFRODITI Hair s.r.o., Akademie AFRODITI s.r.o. AFRODITI s.r.o.) a kupujícího (zákazník). Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.
Podáním závazné objednávky (telefonicky, e-mailem či na internetovém obchodě) kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito Obchodními podmínkami i reklamačním řádem a že s nimi souhlasí. Obchodní podmínky pro nákup kompletního sortimentu v našem internetovém obchodě se řídí konkrétními pravidly a ustanoveními.

OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ

Kupující má možnost si zboží objednat telefonicky na + 420 739 074 441 nebo emailem: afroditi.hair@seznam.cz.

Předmětem smlouvy je pouze zboží, které je uvedeno v kupní smlouvě (objednávce). Podmínkou pro naplnění platnosti vaší objednávky je správné písemné vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí nutných k podání objednávky, zejména Vaší adresy. Objednávka je zároveň kupní smlouvou, která vzniká dodáním (obdržením) zboží.

POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY

Objednávka je přijata do 1-2 pracovních dnů. O odeslání zásilky budete informováni prostřednictvím SMS zprávy. V případě nejasností Vás budeme kontaktovat na vaše telefonní číslo, ze kterého byla objednávka učiněna. V případě, že některé zboží nebude skladem či nutné vyrobit, budeme Vás kontaktovat a dohodneme nejbližší možný dodací termín či alternativu.

PLATBA A DODÁNÍ ZBOŽÍ

Objednávky se snažíme odeslat následující pracovní den, pokud se jedná o zboží, které je hotové. Výroba na míru je dle individuální dohody. Objednané zboží odesíláme službou PPL či BDR, EMS, do zahraničí DHL.

VÝMĚNA ZBOŽÍ A PRAVÝCH VLASŮ

Ihned při převzetí zboží si zkontrolujte barvu, délku, vlnitost, počet, dále jemnost, hrubost, šediny atd.. Je možné, že vybrané vlasy nebudou odpovídat Vašemu osobnímu vkusu.

V případě potřeby Vám nepoužité a nepoškozené zboží vyměníme. Zboží musí mít originální etikety a svorky a být evidentně nepoužité. Zboží stačí zaslat doporučeným balíkem na naši adresu Afroditi  s.r.o., Lodecká 1, Praha 1. Náklady spojené s výměnou nese v plné výši kupující. Poplatek za znovu naskladnění je 100Kč za položku.

VRÁCENÍ ZBOŽÍ A PRAVÝCH VLASŮ

V případě spotřebitelských e-smluv se uplatňuje § 53 odst. 6 a 7, dle nichž má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí plnění bez udání důvodu. Kupující je však povinen při využití tohoto práva informovat prodávajícího na tel.: + 420 739 074 441, dále je povinen uhradit prodávajícímu veškeré náklady na zaslání zboží a náklady na balné. Prodávající www.afroditi.cz je oprávněn dle § 415 odečíst z kupní ceny zboží, kterou musí kupujícímu uhradit zpět, výše uvedené náklady. Při zasílání peněz na bankovní účet si účtujeme 40Kč, na Slovensko 100Kč a do zahraničí 500Kč. Poplatek za znovu naskladnění je 100Kč za položku. Splatnost této vrácené částky je 30 dnů od doručení zboží zpět prodávajícímu www.afroditi.cz. Další podmínkou je, že takto vrácené zboží není poškozeno a nebylo použito a je v původním obalu s původními etiketami. Samozřejmou výjimkou je zboží upravené na míru dle Vaší objednávky – rozdělený culík, pramínkování, melírování a barvení vlasů.

Zboží vybrané v naší kamenné provozovně Lodecká 1 lze pouze do 14dnů vyměnit za zboží v této hodnotě. Peníze nevracíme.

STORNO OBJEDNÁVKY

Objednávku lze bezplatně stornovat do 24 hodin od objednání, nebo také po dohodě za předpokladu, že zboží již nebylo zasláno a nedošlo ke vzniku žádných nákladů na straně prodejce. Náklady se rozumí např. telefonické hovory se zákazníkem, příprava vlasových pramenů na keratin nebo micro rings, odbarvování vlasů, zabalení či příprava zaslání a úhrada přepravného, nevyžádaná skladová zásoba apod.

REKLAMACE A ZÁRUKA NA PRAVÉ VLASY NA PRODLOUŽENÍ

Za zboží poškozené při přepravě neneseme žádnou odpovědnost. Při převzetí zásilky si prosím důkladně zkontrolujte, zda přepravní obal není poškozen a případnou škodu reklamujte neprodleně při převzetí zásilky u doručovatele PPL či České Pošty a.s. Pokud ihned po převzetí zásilka neodpovídá Vaší objednávce, kontaktujte tel.: + 420 739 074 441 a nahlaste reklamaci.

Postup při reklamaci:

 1. Informujte nás o reklamaci
  • telefonicky (+420 739 074 441)
  • e-mailem (info@afroditi.cz)
  • písemně
  • osobně po telefonickém sjednání schůzky

Všechny zásilky procházejí před odesláním kontrolou počtu kusů a zvážením přesné gramáže zásilky duplicitně ověřené odesílací službou.
Případné reklamace rádi vyřídíme k Vaší spokojenosti osobní dohodou za účelem najít nejvhodnější řešení.
Firma AFRODITI nenese žádnou zodpovědnost za obsah zásilky, která podle Vás neodpovídá přesné objednávce a tím ztráty termínu. Své klienty si objednávejte s dostatečnou časovou rezervou, aby bylo možné vzniklou situaci řešit. Za problémy vzniklé nedoručením zásilky včas třetí stranou firma AFRODITI neodpovídá.

 1. Zboží zašlete jako doporučenou zásilku (ne na dobírku), ve vlastním zájmu by měla být pojištěna na hodnotu zboží na naši adresu. Do zásilky uveďte důvod Váš reklamace, Vaší adresu a doklad o nabytí reklamovaného zboží.

 2. Vaši reklamaci se budeme snažit vyřídit co nejrychleji. Nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku neboli převzetí zboží naší firmou. Pokud bude reklamace trvat déle, budeme Vás informovat.


Ostatní se přiměřeně řídí obecně závaznými zákonnými ustanoveními vyplývajícími zejména ze zákona č. 40/1964 Sb., Obč.zák. a č. 513/1991 Sb., Obch.zák., ve znění pozdějších ustanovení.

Firma poskytuje záruku 1 rok na panenské vlasy luxusní kolekce AFRODITI proti zacuchání. Záruka se nevztahuje na barvení, odbarvování a trvalení panenských vlasů a také na přirozenou vlastnost vlasů (třepení konečků) zejména u velmi jemných Evropských vlasů.

Vlasy odbarvené (Platinia a BLOND 24) nepatří do kategorie panenských vlasů. Jsou odbarvené průmyslově třetí stranou a nad proces odbarvení tedy nemáme kontrolu. Obecně vlasy odbarvené do nejsvětlejších blond odstínů a platiny zásahem odbarvení mění strukturu – vlnité se trochu narovnají a rovné se zvlní. Chemické vazby ve vlasu se uvolní a nad tímto nemáme žádnou kontrolu. Není to tedy předmětem reklamace. Odbarvování, melírování, tónování, trvalení a podobné změny kvality vlasů jsou náročný úkol, a běžně aplikované zásady a postupy v kadeřnické praxi nemusí vést k očekávanému výsledku a mohou vlasy trvale poškodit i přes zásah odborníka. Nikdy nebarvěte odbarvené vlasy! Zásadně nepoužívejte přípravky na prodloužené vlasy. Tyto přípravky vlasy nadměrně zatěžují a jsou určeny pro vlasy evropského typu – ztenčené. Reklamace se nevztahuje na spoje.

Rozdíly v odstínech jsou vzhledem k individualitě a originálnosti lidských vlasů brány pouze jako orientační. Objednaná délka znamená, že konec copu dosahuje objednané délky, ale zároveň vzhledem k podstatě růstu lidských vlasů je přirozené, že cop bude obsahovat i vlasy výrazně kratších délek. V případě, že hustota neodpovídá Vaší představě, nepoužité lze vrátit. Pokud byly vlasy chemicky či tepelně upraveny či nebyly správně vyživeny, anebo mechanicky zacuchány třením, hrazení nákladů na laboratorní testy v případě prokázání vyjmenovaných alternací, bude náklad na laboratorní posudek hrazen klientem. U firmy AFRODITI nelze žádným způsobem reklamovat vlasy evropského typu (Indie, Asie) ani jejich spoje reklamovat. Podstata výroby ztenčených vlasů do evropského typu již sama napovídá, že vlasy mohou být problémové. Zákazník je seznámen s tímto rizikem zacuchání již po velmi krátkém použití. Firma AFRODITI tyto vlasy nedoporučuje a prodává pouze na clip in ci příčesky.

Záruka a reklamace se nevztahuje na keratinové spoje. Časem mohou změknout a dojde vypadávání vlasů.

AFRODITI nenese žádnou zodpovědnost za neodborné a nesprávné použití výrobků a poškození třetí strany. Poskytujeme prodej, nikoliv konzultace a substituce školení prodlužování vlasů.

PORUŠENÍ KUPNÍ SMLOUVY

Pokud zákazník stornuje svou objednávku po odeslání objednaného zboží, nebo se na zrušení objednávky s firmou AFRODITI nedohodne, a již došlo k plnění či vznikly náklady na straně firmy AFRODITI, je zákazník povinen uhradit vzniklé provozní náklady. Provozními náklady se rozumí např. telefonické hovory se zákazníkem, příprava vlasových pramenů na keratin či micro rings, odbarvování a barvení vlasů, zabalení či příprava zaslání a úhrada poštovného České poště. V případě nepřevzetí zásilky zasílané na dobírku v úložní době, dojde k porušení kupní smlouvy, protože zákazník je ze strany prodejce automaticky informován o potvrzení a stavu objednávky a čísle balíku (SMS zprávou), veškeré argumentace či odůvodnění nepřevzetí (např. neobdržení oznámenky apod.) jsou brány za zcela účelové. Zákazníkovi bude automaticky účtován storno poplatek ve výši 120 Kč. Pokud má zákazník zájem znovu zboží zaslat,  původní cena zásilky však bude navýšena o částku 120-300 Kč, tj. náklady na nové doručení zásilky, a podle konkrétní situace i manipulační poplatek za případné telefonické či administrativní náklady.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Firma AFRODITI prohlašuje, že se při zpracování osobních údajů prodejce www.afroditi.cz provozovaná Ing. Ivanou Hanyšovou, AFRODITI Hair s.r.o. a Akademie AFRODITI s.r.o. provozovnou Lodecká 1, Praha 1 řídí zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Registrací na našich stránkách klient dává souhlas se zpracováním osobních údajů.

Klient má kdykoliv právo požádat nás o vyřazení svých údajů z naší databáze, popřípadě upravit své údaje v případě změny.