Časté dotazy k prodlužování vlasů

Především na dotek cítíte, že vlasy jsou živé. Ať s nimi uděláte cokoliv – mimo chemických procesů, budou se chovat stále zdravě a nebudou se cuchat. Na hlavě se budou chovat jako Vaše vlasy, nikoliv více náročně.

Nabízím test pro pokročilé: Pokud pramen pevně chytnete a silou půjdete do protisměru, zdravé vlasy budou dávat odpor, zdravá kutikula bude drhnout. Vyzkoušejte to i s vlastními vlasy, budou se chovat stejně. Dolů hladce, nahoru těžce. Nekvalitní vlasy ztenčené se budou chovat stejně v obou směrech, budou nepřirozeně kluzké (jsou obalené silikonem) a po pár umytích budou suché a mrtvé. A žádná péče jim nepomůže, nemají zkrátka již ochranou vrstvičku kutikuly, která by fungovala a přijímala výživu.

Ideální je najít vlasy velmi podobné vlasům vlastním, ale o pár tříd krásnější, aby Vám dodaly přidanou hodnotu svojí krásy, jemnosti, lesku, pevnosti vln, zkrátka všeho, co vypadá krásně.. Když pomineme požadovanou barvu a délku, tak se výběru vlasů zaměřte na energii vlasů, musí se vám bez pochybností líbit. Některé jsou zkrátka pro vás a obvykle je ihned poznáte a už na ně nemůžete zapomenout. Každé vlasy mají svůj příběh, odžitou historii původní majitelky. A také svoji karmu, kterou si nesou dál. A každé vlasy jsou originál, nejdou znovu „objednat“. Neochuďte se o zážitek výběru vlasů. V mnoha  kadeřnictvích nemají vlasy skladem a objednávají je až dle zákaznice. V salonu AFRODITI je součástí prodejna vlasů, kde máte vystaveno přes 4000 vlasů a vybírá se přímo nejlepší odstín a vlnitost k vašim vlasům, bez nutnosti dobarvení. Zkrátka si vyberete vlasy, které narostly pro Vás.

Pravé vlasy nejvyšší kvality vydrží několik let. Bude docházet jen k mechanickému opotřebení jako je třepení konečků. Dobrý příklad trvanlivosti vlasů jsou zachované mumie v poušti, kdy kostře zbyly stále relativně neponičené vlasy. Chemické procesy barvení a žehlení životnost snižují. Našim zákaznicím se stává, že za léta nošení vlasů jim jejich vlasy přerostou prodloužené a jsou tedy krátké, ale jinak jsou stále krásné a nebyl by tedy důvod k výměně.

Důležitá jsou realistická očekávání a přirozenost. Nechat si poradit ohledně množství, délky a struktury. Prodloužené vlasy by měly podtrhnout vlastní krásu vlasů a doplnit ji o vlastnosti, které nám chybí jako je objem či délka. Například z krátkých vlasů se dají vytvořit  skvělé účesy, ale pouze za podmínky, že prodloužené vlasy jsou v délce jen po ramena a je aplikováno dvojnásobné množství pramenů než u delších vlasů.

Kritické pro perfektní a přirozené prodloužení je zabránit viditelnému předělu mezi vlastními vlasy a prodlouženými. Tento přechod se nejlépe chová dostatečným množstvím prodloužených vlasů a strategickým rozložením, aby co nejvíce zakrylo a zároveň nebylo vidět. Obecně platí, že čím větší změna délky, tím více pramenů. Vlasy musí vypadat přirozeně za každé situace bez úprav. Vyjdete z moře a prodloužené vlasy musí být stejně vlnité jako vlastní vlasy, zafouká vítr a vlasy se musí chovat přirozeně a spoje musí být co nejlépe zakryty, barva a lesk musí být kompatibilní.

Jednoznačně kvůli šetrnosti a mini velikosti Neviditelné micro rings a na detaily u kontur obličeje ultra tenké termo spoje. Jsou to metody bodové, prodloužení je po pramenech, nikoliv v páskách a celý účes se tedy hýbe přirozeně a můžete si vlasy volně prohrábnout, což u pásových metod není možné. Žádná metoda není dokonalá, ale kombinace těchto dvou uplatňuje to nejlepší každé z nich.

Kvalitní prodloužené vlasy se jen umyjí kvalitním šamponem a maskou, která se nedává na spoje a nechají buď přirozeně uschnout či vysuší fénem a jsou perfektní samy o sobě. Bez jakékoliv další nutné péče. Takto poznáte velmi kvalitní vlasy, že budou méně náročné, než Vaše vlastní vlasy. Díky perfektně zdravé struktuře  a lesku se budou se méně cuchat, ale budou  trochu déle schnout kvůli většímu objemu. Pokud narazíte na nekvalitní vlasy, toto samozřejmě neplatí a ty Vám naopak život zkomplikují.

Stejně jako vlastním vlasům chemické úpravy a žehlení. A především nevhodné zástřihy kadeřníků. Vlasy z jednoho copu se na hlavě tak přirozeně vyskládají, že není nutné je speciálně zastřihávat ani při posouvání a vypadají úplně nejpřirozeněji a při posouvání znovu padnou bez dalšího prostříhávání.

Teorie koupit si levné vlasy jen na svatbu je trochu ošemetná. Levné vlasy jsou na začátku hezké, neboť jsou potažené silikonem a jsou lesklé. Bohužel po prvním umytí tuto ochrannou vrstvu ztratí a stane se z nich mrtvá cuchající se hmota. Bohužel právě toto se může stát v den svatby. A rozhodně v den svatby řešit zacuchané vlasy do vašich může všechno zkazit. Tak pokud levné vlasy, tak počítat s tím, že je nebudete namáčet, neboť toto riziko u levných vlasů je 90%. Dají se použít jen do příčesku, ale ne pevně připojit třeba keratinovým spojem.

Ano, je to pro vlasy mírná zátěž. Pokud je uděláno maximálně bezpečně, tak se jedná o cca 4%. Bohužel se setkáváme i s horšími dopady. Máme zákaznice, kterým během prodlužování vlasů vlasy dorostly a pak už je nepotřebovaly a jejich vlasy jsou v pořádku. Opravdu záleží na tom, kdo Vám prodlužování vlasů provádí, jaký použije materiál a také samozřejmě na zátěži. Snažíme se o dlouhodobě udržitelné prodloužení, které vlasy nezatíží. Pokud máme pocit, že prodloužení vlasů vlasy poškodí, tak to řekneme a prodloužení vlasů neprovedeme.

  •  

Zavést ochranné značky a názvy na naše vlasy bylo nutné, neboť po té, co se naše Řecké vlasy staly ověřenou kvalitou, tak se pod názvem Řecké vlasy začaly prodávat různé vlasy a jiní dodavatelé se „svezli“ na dobře prodejném artiklu. Totéž platí o Brazilských vlasech a samozřejmě Evropských či Východoevropských. AFRODITI vždy udávala směr a kvalitu v oboru a kopírování názvů se mi samozřejmě nelíbí, ale nic s tím neudělám. Bohužel vlasy nemají výrobní číslo, ani prokazatelný původ, tak to máte jako zákazníci nelehké se v tom orientovat. AFRODITI – Originál ve světě prodlužování vlasů.

Evropské vlasy světlé a tedy vhodné k odbarvení jsou v těchto délkách velmi vzácné. V nabídce je máme a pocházejí z našich výkupů či od vyzkoušených dodavatelů.

Bohužel je na trhu mnoho dodavatelů, kteří 65cm dlouhé platinové vlasy vydávají za Evropské a zatímco u nás jsou o kategorii níž pod značkou PLATINIA, protože je to zkrátka jiný původ a jiná kvalita. Samozřejmě pak to působí, že když neprodáváme evropské vlasy 65cm za 7000Kč, tak jsme drazí. Jelikož ceny výkupů jsou vysoko nad 7000K, tak dlouhých vlasů je velmi málo a odbarvení je také náklad, tak to zkrátka nesedí. Na stránkách mnoha prodejců či videích prodávají platinové dlouhé vlasy za Evropské. AFRODITI je na trhu přes 10let a to díky pravdivému přístupu, kvalitě a správným informacím o původu.

Na vlasech Platinia není nic špatného, jen je k Vám zákazníkům ne fér je prodávat za Evropské vlasy.

Záruka AFRODITI je, že se jedná o pravé vlasy a všechny v jednom směru. Třepení a opadávání konečků je přirozená vlastnost pravých vlasů. Stejně jako většině žen vlasy odrůstají, tak délka zůstává stejná  a to ze stejného důvodu, konečky nepozorovaně mechanicky se odírají a opadávají.

Naše vlasy jsou to nejkvalitnější, co se dá na trhu poskytnout, ale mají stále vlastnosti pravých vlasů a k ním patří i toto. Dále je třeba připočítat, že vlasy jsou již ustřižené a nevyživené. Jakou péči jim tedy z venku poskytnete je jen na Vás. Další neduhy jsou občasné či denní kulmování či žehlení. Jakmile se jednou vlas spálí, snadněji se pak odlomí a konce opadají. jakékoliv chemické úpravy vlasům také neprospívají.

Obecně se dá říci, že pokud chcete si udržet s co nejmenší zátěží, tak si zvolte nebarvené vlasy a dále je nechte tak jak jsou. I tak se Vám zkrátí, ale každý vlas je jinak náchylný ke zkracování. Také čím jsou vlasy delší, tím mají konce delší dobu bez výživy.  Stejně jako každý člověk má jiné vlasy, tak každé ustřižené vlasy se chovají jinak. Velmi obecně lze říci, že zkrácení může být i o 1cm za měsíc. Ale máme třeba zákaznice s krásnými Řeckými vlasy, mají je již přes 6let a zkrátily se jen o pár cm. Naopak odbarvené vlasy nejdou nikdy odhadnout, jak se budou krátit, ale může jít o značné délky.

Při prodlužování vlasů můžete proto zkracování vlasů nejvíce pomoci, když budete spoje udržovat čisté. Při každém posunu se musí spoj přelepit, aby byl perfektně vytvarovaný a držel a také, aby z něho nelínaly vlasy. Při přelepení je velmi zásadní, když spoj není mastný. Pokud je mastný, bobtná a nejde přetavit. Přetavení je tedy časově náročnější, dražší a bohužel se musí i část spoje ustřihnout a dostat se k nemastné části.  Obecně u spojů Afroditi se při každém posunu přijde o 2mm u micro tunelů a rings a u keratinu a Exten magic 8-10mm.

Při každé aplikaci se vlasy seskupí na hlavě trochu jinak – na to máme v AFRODITI na požádání systém sundávání a předělávání po řadách. Někdy se tedy vlasy trochu zastřihnou, pak se dají jinak, zase se trochu do tvaru zastřihnou a za delší dobu je to výrazně zkrácené. Na toto doporučuji jednoduchou radu. Vezměte si vlasy jedné délky a nechte jim přirozeně ztenčené konce. Když se nebudou nikdy zastřihávat, vždy perfektně zapadnou a nebudou mít tupé konce typické pro prodlužované vlasy.

Vlasy jsou velká investice a doplněk, který neodložíte. Prochází jako málo doplňků extremní denní a noční zátěží den co den. Stejně jako na luxusním vlněném svetru bude časem vidět mechanické opotřebení, tak s vlasy to není jinak. Užijte si zázrak prodloužených vlasů, ale nečekejte zázraky.

Máme mnoho zákaznic, které si kvůli kvalitě vyhradí jeden den na návštěvu Prahy a mají vlasy profesionálně provedené, jak si přály. Standardně výběr vlasů probíhá tak, že jeden den si při osobní konzultaci, která je nezávazná a zdarma, tak si vlasy vyberete a my je do termínu aplikace připravíme na spoje na metodu, která bude pro Vaše vlasy nejvhodnější. Pokud se jedná o odstíny, které je nutné odbarvovat či melírovat, potřebujeme více času, aby odbarvení vlasů proběhlo šetrně pomalu a bezpečně – 3-14dní. V první fázi bude nejlepší aspoň zaslat Vaši fotografii, kde je vidět vlasy v přirozené formě – jak se vlní, jak jsou husté a jaký mají odstín. Dále prosím napište, jak dlouhé vlasy si představujete – stačí poslat další fotku s podobnou délkou, kam by měly sahat a celkovou představu. Na základě těchto informací Vám můžeme udělat přibližnou kalkulaci a nabídnout možnosti typů vlasů. Pokud se Vám nabídka bude líbit, dojednáme osobní konzultaci, kde vlasy vybereme a termín aplikace.